• Euronics Hala

Zimní Masters of rock 2.12.2023

 

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2023 – 2.12.2023 – ZLÍN, sportovní hala Datart

Jednodenní zimní varianta oblíbeného festivalu MASTERS OF ROCK – ZIMNÍ MASTERS OF ROCK se letos uskuteční již po osmnácté!

18. ročník mezinárodního rock-metalového festivalu ZIMNÍ MASTERS OF ROCK se uskuteční v sobotu 2. prosince 2023 ve ZLÍNĚ, v sportovní hale Datart a těšit se můžete na all-star bandu THE DEAD DAISIES, industrial-death rockery DEATHSTARS, tajemnou sci-fi-gothic bandu PRIEST, belgickou blues-rockovou senzaci BLACK MIRRORS, zajímavou heavy-metalovou kapelu LIV SIN či Libanonce PHENOMY.


Posláním THE DEAD DAISIES je vytvořit starý dobrý rock ve stylu 70. let, shromáždit některé z nejlepších hudebníků na světě, a hlavně hrát skvělou rockovou muziku naživo. Jejich zvuk je oduševnělý, se silnými vokály, bluesovými riffy, mocnými refrény i melodiemi, a to vše dokáží náležitě prodat naživo! Od vydání svého prvního, stejnojmenného alba v roce 2013 jdou od úspěchu k úspěchu. Vydali šest studiových, jedno živé a jedno cover album a armáda jejich fanoušků stále roste!  Současná sestava kapely je: John Corabi - zpěv (Motley Crue/The Scream), David Lowy - kytara (Red Phoenix), Doug Aldrich - kytara (Whitesnake/Dio), Brian Tichy - bicí (OzzyOsbourne/Foreigner) a Michael Devin - basa (Whitesnake). THE DEAD DAISIES válí! Vytváří neuvěřitelně silnou energii a svou mistrovskou show dokazují všem, že Rock žije a je zdravý a stále dravý.

DEATHSTARS se k nám konečně vrátí se svým nejnovějším albem „Everything Destroys You“ . Po více než osmi letech je to velmi očekávaný návrat se vším, co DEATHSTARS představují: adrenalin, bombastičnost, sex a glam! Trápení, destrukce, dystopie, uhlazený glamour, temnota i černý humor, to vše patří do jejich rozmanitého hudebního spektra. Připravte se na vysoce energeticky nabitou rock´n´rollovou show, která vám svým okouzlujícím a nezaměnitelným způsobem opět rozproudí krev v žilách.

PRIEST je temná kapela,která vás uvrhne do neonových světel sci-fi 80. let smíchaných s gotickým zvukovým podkresem. Od svého prvního singlu v roce 2017 si PRIEST získali miliony streamů, stále rostoucí fanouškovskou základnu a celosvětovou chválu za díla jako jsou 'New Flesh' nebo 'Cyberhead'. Moderní syber-punk frčí a PRIEST aktuálně tvoří nové skladby. Zimní nálada a šero jim u nás, na ZIMNÍM „Masters“ poskytne ti nejlepší kulisu. Staňte se i vy součástí jejich neotřelé hudební show!


BLACK MIRRORS - Tato originální banda je srovnatelná např s Idles, Queens Of The Stone Age, Courtney Love, Rival Sons, Nirvana, The Distillers nebo The Kills,… Ve svém poselství BLACK MIRRORS sdílejí část syrové energie Rage Against The Machine a kritické vnímání světa. Frontmanka Marcella Di Troia rozhodně má co sdílet a nabídnout a je více než odhodlaná, abyste ji, její hlas nepřeslechli… Jejich příběh se začal psát teprve před 5 lety, ale na kontě už mají dvě desky. „Look Into Black Mirror“ (2018) a loňskou novinku „Tomorrow Will Be Without Us“, na kterém je jasně slyšet, jak všestranná kapela skutečně je a jak se zpěvačka Marcella Di Troia naprosto odlišuje od téměř všech ostatních zpěvaček. Nechte se také překvapit a chytit za srdce touto jedinečnou bandou.

LIV SIN je metalová kapela,kterou založila v roce 2016 Liv Jagrell, poté, co se její předchozí kapela Sister Sin rozhodla v roce 2015 skončit. Po 13 letech cestování po Evropě a USA s kapelami jako jsou Slayer, King Diamond, Motörhead, Doro, Arch Enemy, In This Moment, W.A.S.P. nebo U.D.O. vzala Liv veškerou svou charismatickou energii ze Sister Sin a přenesla ji do svého nového projektu, který nazvala LIV SIN. Vytvořila tak kapelu s těžším a modernějším zvukem založeným na masivních riffech a chytlavých melodiích. LIV SIN je metal s nádechem Arch Enemy a Göteborgského zvuku a moderního metalu jako Parkway Drive a Atreyu. Svou letošní, již třetí desku „KaliYuga“ vám přijede Liv představit na ZIMNÍ „Masters“ do ZLÍNA!


PHENOMY. Libanonu metal moc neberou a založit tam kapelu a prosadit se s ní ve světě nebylo vůbec jednoduché. Svoboda projevu zde silně pokulhává a sociálně-politické převraty jsou zde na denním pořádku. PHENOMY si však svou obětavostí a zejména tvrdou prací získali obdiv metalové komunity, jak v domovské zemi, tak ve světě. Kapela, inspirovaná kapelami jako jsou Metallica, Pantera nebo In Flames, tvoří moderní a vypracovaný groove-thrash metal, ve kterém zobrazují realitu dění okolo jich samotných. V jejich tvorbě zaslechneme samozřejmě tématiku Blízkého východu, nihilismus, chaos, ale i touhu po volnějším a kreativnějším způsobu vyjadřování i myšlení. V loňském roce vydali svou již třetí, velmi dobře hodnocenou a přijatou desku „Syndicate Of Pain“. Jedná se o koncepční album o azylu provozovaném Dr Antonem Shumanem, šíleným vědcem, který ve svém zařízení manipuluje se zločinci a pacienty označenými za šílence. Album později odhaluje, že tito pacienti se neléčí, ale jsou součástí většího a temnějšího projektu.


Copyright © 2019 DATART HALA ZLÍN